Days Gone PC DLSS ve RTX’i Desteklemeyecek

Avatar photo
Takip Et
Days Gone PC için yayınlanan dokümanda oyunun RTX ve DLSS desteği olmadığı yer alıyor.

Days Gone, PC’ye çıkış yapacağı duyurulan son PlayStation özel oyunu. Bugün, geliştirici Bend Studio, oyuncuların PC sürümünde bulmayı bekleyebileceği ayarlar hakkında bazı ayrıntılar paylaştı.

Days Gone PC sürümü DLSS ve RTX desteğine sahip olmayacak.

Days Gone PC sürümü için SSS yayınlayan Bend, çıkışına az bir süre kalan PC sürümünün, daha düşük çözünürlüklü görüntüleri gerçek zamanlı olarak yükseltmek için Nvdia’nın teknolojisi olan Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) teknolojisini ve ışın izleme (RTX) teknolojisini desteklemeyeceğini açıkladı. DLSS oyuna bağlı olarak FPS’i önemli ölçüde artıran oldukça yararlı bir teknoloji.

Bununla birlikte, Days Gone, PC için bir dizi özelleştirilebilir ayarlar sahip olacak. Artan ayrıntı düzeyi, yeşillik çizim mesafesi, gölge kalitesi, renderlar, dokular, görüş alanı ve daha fazlasından her şey değişen derecelerde ölçeklenebilir olacaktır. Days Gone, ultra geniş monitör desteğinin yanı sıra 60 FPS veya kilitsiz kare hızını da destekleyecek.

PlayStation’dan en son PC’ye geçen Horizon Zero Dawn da ışın izleme ve DLSS desteğinden yoksundu, bu dikkate değerdi çünkü Horizon, Decima motorunda çalışıyordu. PC’lerde DLSS’yi destekleyen Kojima Productions’ın oyunu Death Stranding’da kullanılan aynı oyun motoru.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Lost Judgment Eylül Ayında Piyasaya Sürülecek

Sonraki İçerik

Resident Evil Village Serinin En İyi Çıkışını Yakaladı

Alakalı İçerikler
""