Sanal Dünyada Nasıl Hırsız Olurdun? The Great Heist

Avatar photo
The Great Heist yeni oyuncularını bekliyor.
Takip Et

Merhaba, bugün sizlere yıllanmış ancak tazeliğinden bir şey kaybetmemiş muazzam bir oyundan bahsedeceğim. Kendisi Popmundo’nun içerisinde varlığını sürdüren suç kariyerinin özerkliğini ilan etmesiyle ortaya çıkmış bambaşka bir tat! The Great Heist, suç kariyerinde ilerlemek isteyen oyuncuların birbiriyle yarıştığı browser tabanlı bir rol yapma oyunu! Heyecanlı geliyor değil mi? İşte detayları.

The Great Heist nedir?

Görsel 4: Sanal Dünyada Nasıl Hırsız Olurdun? The Great Heist - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Burada benim oyun üzerinde yer alan karakterimi ve aynı zamanda oyunun en sık kullandığımız sayfası olan karakter sayfasını ve detaylarını görüyorsunuz. Gördüğünüz gibi Mistress T Dominatrix(3287659) 44 yaşında hoş bir kadın ve Mistresses çetesinde kasa hırsızı olarak görev yapmakta. Şöyle bir sayfayı incelediğinizde her yerde tıklanabilir butonlar olduğunu göreceksiniz. Demiştim ya, en sık kullanacağınız sayfa burası. Karakterinizin boş zamanlarında yapacaklarından tutun da kalacağı otel seçimine, ailesinden tutun da arkadaşlıklarına kadar her şeye buradan ulaşıyorsunuz. Pek tabii karakterinize dair her şeyin yer aldığı günlüğünüzün de burada olması şaşırtıcı değildir sanıyorum. İşte oyuna kayıt olduktan sonra siz de tıpkı Mistress gibi bir karakter oluşturacaksınız. Adını, yaşını ve doğacağı şehri seçtikten sonra karakteriniz hazır. 49 farklı şehir ve onlarca farklı dil içerisinden istediğniz rol’e uygun bir karakter yaratmanız zor olmayacaktır. İsterseniz Türkçe isimlerle standart bir Türk rolüne de bürünebilirsiniz!

Görsel 5: Sanal Dünyada Nasıl Hırsız Olurdun? The Great Heist - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

TGH’nin Popmundo’dan oluşturulduğunu söylemiştik. Yani müzik kariyeri dışında her türlü ortak kariyere The Great Heist üzerinden de ulaşmak mümkün. Lakin Popmundo’dan yegane farkı ana kariyerin suç üzerine olması. Yani eğer bir TGH karakteriniz varsa, müzik grubu değil suç çetesi kurabiliyorsunuz. İşte bu sayfa da benim suç çetem ve ona dair her şeyi içeren bir sayfa. Oyunda en çok vakit geçireceğiniz ikinci sayfadır aynı zamanda. Buradan çete üyelerini, keşif yaptığınız mekanı, en iyi soygunlarınızı, çete kartlarınızı ve ekipmanlarınızı, hücre evinizi vs görebiliyorsunuz. Hoş bunları göremeseydiniz oyun gerçekten can sıkıcı olurdu fakat söylemeliyim ki bunların hepsinin aynı sayfada yer alması yeni oyuncuların hızlıca adapte olabilmesi için oldukça faydalı bir tercih olmuş. 

Görsel 6: Sanal Dünyada Nasıl Hırsız Olurdun? The Great Heist - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Bu listeden de hali hazırda sahip olduğum suç yeteneklerini görüyorsunuz. Çok fazlalar değil mi? Ama korkmayın, bütün bunları geliştirmek çok vaktinizi almayacak. Haftanın hemen her günü otel soygunları yaparak mangırlar elde edeceksiniz ve nerdeyse 2 haftada bir bu kazandığınız mangırlar sayesinde karaborsa’dan yetenek implantı alarak kendinize hazır geliştirilmiş yetenekler ekleyeceksiniz. Eğer yeterince ilgili bir oyuncu olursanız 2 aya kalmaz siz de bu kadar çok yeteneği geliştirebilirsiniz. Zaten The Great Heist biraz da pvp bir oyun olduğu için karakter gelişimi Popmundo’ya kıyasla çok daha hızlı. Bu da oyunu eğlencesi bol bir tercih haline getiriyor. 

Görsel 7: Sanal Dünyada Nasıl Hırsız Olurdun? The Great Heist - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Burada da soygunlarda kullandığımız ekipmanlardan birkaçını görüyorsunuz. Tabii bir hacker’ın beyzbol sopası kullanmasını bekleyemeyiz. Bu yüzden bahsetmekte fayda var, her çete maksimum üç kişiden oluşur ve bu üç kişinin birbirinden farklı rol tercihi olmak zorundadır. Mesela suç dehası varsa soygundaki alarmın seviyesini görebilirsiniz, kabadayı varsa beyzbol sopası, halat gibi ekipmanları çok seri bir şekilde kullanıp engelleri aşabilirsiniz. Bir hacker varsa kızıl ötesi lazerler ve güvenlik kameraları çocuk işi diyebiliriz. İşte bu tarz birçok rol’e ait bir sürü suç ekipmanımız var. Bunları da mangır karşılığında karaborsadan alabileceğiniz gibi, haftalık soygunlardan da kazanma şansınız var.

Görsel 8: Sanal Dünyada Nasıl Hırsız Olurdun? The Great Heist - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Ve son olarak kartlar! Bunlar oyunun tam anlamıyla jokerleri. Kırmızı kartlar engellere özel olarak üretilir ve etkisi sabittir. Atıyorum kamera kartını kullandığınızda tam 2 dakika içinde kamerayı etkisiz hale getirirsiniz ve alarm seviyesi değişmez. İmza kartı mekana imzanızı bırakır, atıyorum bir bardak çay’ı imzanız olarak belirlediyseniz, imza kartını kullandığınızda soyduğunuz mekana bir bardak çay bırakır. Ganimetsiz kaçış ise Z planı olarak adlandırılabilir sanıyorum. Yapacak hiçbir şey kalmadıysa, köşeye sıkıştıysanız ve kodese girmenize çok az bir zaman kaldıysa bunu kullanarak mekandan çıkabilirsiniz. Bir de kurşun vakti gibi mavi kartlar vardır. Bu kartlar diğerlerinden daha değerlidir ve 3 tanesini bir araya getirdiğinizde 2. seviye bir karta evrilir ve etkisi güçlenir. Mesela kurşun vakti 1. seviyedeyken %20, 2. seviyedeyken %40, 3. seviyedeyken %60 oranında sizi hızlandıracaktır.

Görsel 9: Sanal Dünyada Nasıl Hırsız Olurdun? The Great Heist - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

 

İşte bunlar da bütün bu uğraşının getirdiği minik ödüller. Başarılar! Aylarca hazırlanarak, ekipman toplayarak, kart biriktirerek beklediğiniz büyük soygunlarda yeterince hızlıysanız kazanabildiğiniz ufak semboller. Haftalık soygunların en hızlısına ve en ondan bir tık yavaş kalan 9 diğer çeteye haftalık soygun başarıları verilir mesela. Hepsini toplamak oldukça zordur. Hemen hemen yaptığınız her işin bir başarı karşılığı varıdır. Mesela ilk defa müze soyduysanız bir başarı kazanırsınız. Ya da ilk defa kodese girdiyseniz bir başarı kazanırsınız demeliyim. Hoş kodesten kaçarsanız bir başarı daha kazanıyorsunuz. Aslında bir şeyleri deneyimlediğinizi gösteriyor başarılar ve bu dünyada deneyimleyeceğiniz yüzlerce şey var!

Görsel 10: Sanal Dünyada Nasıl Hırsız Olurdun? The Great Heist - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Bu kadar bilgi ilginizi çektiyse, karşılaşabileceğiniz binlerce farklı senaryo için sizi de burada görmek isteriz. Tek yapmanız gereken Thegreatheist.com üzerinden email adresinizle kayıt olup karakterinizi oluşturmak. Unutmayın, The Great Heist oynamasını ücretsiz bir oyun ve sizin de burada olmamanız için hiçbir neden yok! *Okuduğunuz yazı Pilli Oyun tarafından yazılmamıştır.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Avatar photo

INTEL ESL Türkiye CSGO Şampiyonası Başlıyor

Sonraki İçerik

Dr Disrespect Oyun Geliştirme Stüdyosu Kuruyor

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.
Görsel 14: Discord - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Discord sunucumuza katılarak;

  • Oyunlarda ya da bilgisayarınızda yaşadığınız sorunlara çözüm bulabilir,
  • Tüm platformlardaki ücretsiz oyunları takip edebilir,
  • Yeni alacağınız donanımlar/cihazlar için öneri alabilir,
  • Çekilişlere ve sohbete katılabilirsiniz.