Canlı Yayında Köpeğe Çarpan Twitch Yayıncısı Banlandı

Avatar photo
Takip Et
Twitch, sohbete yanıt verirken arabasıyla bir köpeği ezen Sideneuke adlı Polonyalı kadın yayıncıyı yasakladı.
Görsel 4: Canlı Yayında Köpeğe Çarpan Twitch Yayıncısı Banlandı - Rehber - Oyun Dijital

Hem hayvanseverler hem de Twitch topluluğu üyeleri arasında öfkeye yol açan şok edici ve rahatsız edici bir olayda, Polonyalı bir Twitch yayıncısı, yayın sırasında arabasıyla bir köpeği ezdiği görüldükten sonra platformdan banlandı. Gerçek hayatta yayın yapmanın Twitch ve YouTube gibi platformlarda giderek daha popüler hale geldiğini söylemek mümkün. Artan popülaritesinin nedenlerinden biri de canlı yayının öngörülemezliği.

Komik, eğlenceli ve hatta tuhaf olsa da her zaman bir risk unsuru söz konusu. İzleyiciler yayıncıları günlük yaşamlarında izlerken, gerçekten unutulmaz anlar yaratabilecek beklenmedik anlara maruz kalıyorlar.

Polonyalı yayıncı Twitch sohbetinden mesaj okurken bir köpeği ezdi.

17 Şubat’ta sosyal medyada Sideneuke adlı Polonyalı bir Twitch yayıncısının videosu ortaya çıktı ve bu videoda kişinin yayın sırasında bir arabasıyla bir köpeğe çarptığı görülen rahatsız edici bir olay gösterildi. Twitter ve Reddit gibi sosyal medya platformlarında paylaşılan video klipler, kişinin araç kullandığı esnada chat mesajlarına yanıt verdiğini gösteriyor. Videoda ayrıca çarpma sesi ve ardından yayıncının durumu değerlendirmek için kenara çekilmesi de görülüyor.

Görüntüler, rahatsız edici olabilir.

Emniyet kemerini çözdükten sonra arabadan inen yayıncı, olay yerinden uzaklaşmadan önce kaç köpek olduğunu soruyor. Olayın ardından yayıncı, büyük olasılıkla dikkati dağılmış halde araç kullandığı için Twitch’ten hızlı bir şekilde yasaklandı. Şu an itibariyle yasağın geçici mi yoksa kalıcı mı olduğu belirsiz. Bununla birlikte, yayıncının Twitch hesabına yapılan bir ziyarette, Twitch’in Topluluk Kuralları veya Hizmet Şartları’nın ihlali nedeniyle kanala şu anda erişilemediğini belirten bir mesaj görüntüleniyor.

Polonyalı Twitch yayıncısının karıştığı olay, dikkati dağılmış bir şekilde araç kullanmanın tehlikelerini acımasız bir şekilde hatırlatıyor. Cep telefonları, tabletler veya diğer elektronik cihazlarla dikkati dağılmış bir şekilde araç kullanmak, her yıl çok sayıda yaralanma ve ölümle sonuçlanan önemli bir kaza nedeni. Yıkıcı bir kazaya neden olmak için yalnızca bir anlık dikkatsizlik yeterli ve sonuçları yalnızca sürücüyü değil aynı zamanda yolcuları, diğer yol kullanıcılarını ve masum seyircileri de etkileyerek geniş kapsamlı olabilir.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Yeni Civilization Oyununun Geliştirilme Aşamasında Olduğu Duyuruldu - Rehber - Oyun Dijital

Yeni Civilization Oyununun Geliştirilme Aşamasında Olduğu Duyuruldu

Sonraki İçerik
Görsel 6: IGG Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzattı - Rehber - Oyun Dijital

IGG Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzattı

Alakalı İçerikler
""