Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Bazı PlayStation Oyunları Mobil Cihazlara Gelebilir

Avatar photo
Takip Et
PlayStation, Uncharted, God of War gibi oyunları mobil cihazlara getirmeyi istiyor gibi gözüküyor.

PlayStation, popüler özel oyunlarından bazılarını mobil cihazlara uyarlamak istiyor gibi gözüküyor. Geçmişte yaptığı hamleler ile şirketin mobil cihazlara da oyun çıkartmak istediği ortadaydı.

Sony, Sony Interactive Entertainment PlayStation Mobil Oyun Departmanı Yöneticiliği için yeni bir iş ilanı yayınladı. Bu iş için alınacak kişinin “mobil oyunların geliştirilmesine ve stratejisine öncülük etmek ve dünya standartlarında bir stüdyo için oyunun geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmak” işlerini yapmasını bekliyorlar.

İş başvurusu sayfasında iş tanımı olarak “Mobil Oyun Departmanı Yöneticisi olarak, PlayStation Studios için mobil oyun stratejisine sahip olacak ve geliştirecek ve gelecekteki büyüme fırsatları için bir temel oluşturmaya yardımcı olacaksınız.” ifadesi yer alıyor.

İş ilanından anladığımız kadarıyla, Sony’nin yeni departmanı, şirketin özel oyunlarını, markalarını daha iyi kullanmak ve mobil pazarda yeni başarılar elde etmek için çalışacak.

Uncharted, God of War gibi PlayStation oyunları mobil cihazlara gelebilir.

Gran Turismo, God of War, The Last of Us, Uncharted gibi sadece PlayStation konsollarında bulunan oyunların mobil uyarlamaları geliştirilip ilerleyen günlerde mobil marketlerde yer alacak gibi görünüyor. “Mobil liderlerden oluşan bir ekip oluşturmaktan ve ölçeklendirmekten sorumlu olacaksınız ve PlayStation Studios’taki bu yeni iş biriminin başı olarak görev yapacaksınız.” ifadesi, Sony’nin son zamanlardaki genel stratejisinden çıkarımlarımızla uyumlu gözüküyor, şirket niş oyunlar ile deneme yapmaktansa başarısı kanıtlanmış oyunlar ile işe girmeyi planlıyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Sizce, Sony büyük oyunlarını mobil cihazlara çıkarttığında başarı elde edebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Ghost Recon Breakpoint 2 Büyük Güncelleme Alacak

Sonraki İçerik

Hitman 3’e Tek Şanslık Suikast Görevleri Geliyor

Alakalı İçerikler
""