Battlefield 2042 Konsol için Fare Klavye Desteği

Avatar photo
Takip Et
Battlefield 2042 konsolda fare ve klavye desteği verecek mi? Açıklamaya göre Battlefield 2042 konsolda fare ve klavyeye şu an için izin vermeyecek.
Görsel 4: Battlefield 2042 Konsol için Fare Klavye Desteği - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Konsolda çıkan her yeni video oyunuyla bilgisayar ve konsol arasındaki ayrım azalıyor ve bilgisayar gibi oynanabilir oluyor.  Xbox Series S/X ve PlayStation 5’de Halo ve Call of Duty gibi oyunlar fare ve klavye desteği verince Battlefield 2042 konsol sürümü için de merak konusu oldu.

Oyuncular bu iki oyun için fare ve klavye kullanıyor olsa da Battlefield 2042 için gündemde olan bir durum değil. Bununla beraber DICE (Oyun geliştiricisi), eğer hayranlarından talep gelirse fare ve konsol desteği eklemeyi oyun yayınlandıktan sonra düşünüyor.

DICE, Battlefield 2042 konsol sürümü hakkında açıklama yaptı:

DICE bir blog yazısında, hayranlardan gelen bu soruları aldıklarını fakat platformlar arasında nasıl bir etkiye sahip olacağını henüz bilmedikleri için araştırdıklarını ve gelişmeleri aktaracaklarını dile getirdi.

İstediğiniz platformda istediğiniz giriş yöntemiyle oynamak çok iyi olabilir fakat farklı giriş yöntemleriyle oynamak konsol oyuncuları açısından adaletsiz olabilir. EA ve DICE platformlar arasında eşit bir oyun sürdürmek ya da aynı tür oyunları bir arada oynatabilmek gibi bir seçenek oluşturabilirler.

Battlefield 2042 konsollarda fare ve konsol desteği ile çıkmayacak fakat ileride de çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Pek çok güncelleme ve indirilebilir içerik ile Battlefield 2042 konsol sürümüne de güncelleme gelecektir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Valve Steam İndirim Takvimini Açıkladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Valve Steam İndirim Takvimini Açıkladı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Efsanelerin Savaşı Mythic Heroes Muhteşem Ön Kayıt Ödülleri ile Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Efsanelerin Savaşı Mythic Heroes Muhteşem Ön Kayıt Ödülleri ile Geliyor

Alakalı İçerikler