Battle.net Türk Lirası ile Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

Avatar photo
Takip Et
İlk olarak 1996 yılında Blizzard’ın Diablo oyununda kullanılmaya başlanan Battle.net Türk Lirası kabul etmeye başlayacağını üyelerine gönderdiği e-posta ile duyurdu.
Görsel 4: Battle.net Türk Lirası ile Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Blizzard Entertainment tarafından 1996’da Bllizard oyunlarını yayınlamak ve sunucu desteği sağlamak için kurulan Battle.net, günümüzde Overwatch, Call of Duty, WoW, Starcraft, Diablo gibi oyunların satışı için kullanılıyor.

Görsel 5: Battle.net Türk Lirası ile Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Geçtiğimiz gün, kullanıcılara Battle.net tarafından gönderilen e-posta ile yakında 3 yeni para biriminin artık kabul edileceği duyuruldu. Battle.net Türk Lirası’nın yanında Gürcistan Larisi, Kazakistan Tengesi ve Ukrayna Grivnası’nın da 4 Mayıs 2022 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanacağını duyurdu.

Türk Lirası’nın platforma eklenmesi ile birlikte; “Türkiye’deki oyuncuların elinde bulunan Battle.net bakiyesi, en son spot döviz kuru üzerinden Türk lirasına çevrilecek. Buna ek olarak, fiyatlarda da bazı düzenlemeler olacak. Ayrıca World of Warcraft aboneliği otomatik olarak Türk lirasına çevrilecek.”

Activision Blizzard, Battle.net platformunu Türk lirası ile tanıştırıyor. Yeni para birimi seçeneğinin 4 Mayıs 2022’de veya sonrasında hayata geçmesi bekleniyor. Bu tarihten itibaren Türkiye’deki oyuncular, Activision Blizzard oyun içeriğiyle dövize çevirmeden yerel fiyatlandırma üzerinden işlem yapabilecek ve etkileşimde bulunabilecek.

Türk oyunculardan gelen yoğun talebin dikkate alınarak Battle.net’e Türk lirasının eklenmesi oyun deneyimlerini geliştirmek için esneklik sunuyor. Call of Duty®, World of Warcraft®, Overwatch®, Diablo® ve Hearthstone® dahil olmak üzere Battle.net platformundaki tüm Activision Blizzard oyunları için yeni fiyatlandırma geçerli olacak.

Bu güncellemeyle beraber, şu anda Türkiye’deki oyuncuların elinde bulunan Battle.net bakiyesi, en son spot döviz kuru üzerinden Türk lirasına çevrilecek. Buna ek olarak, fiyatlarda da bazı düzenlemeler olacak. Ayrıca World of Warcraft aboneliği otomatik olarak Türk lirasına çevrilecektir.

Activision Blizzard’ın konuyla ilgili yayımladığı basın bülteni

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Yeni PlayStation Plus'ın Çıkış Tarihi Duyuruldu - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Yeni PlayStation Plus’ın Çıkış Tarihi Duyuruldu

Sonraki İçerik
Görsel 7: Bloodhunt Sistem Gereksinimleri - Sistem Gereksinimleri - Oyun Dijital

Bloodhunt Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""