Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Babylon’s Fall Gerçekten Kötü Mü?

Takip Et
Babylon’s Fall, 3 Mart tarihinde PlayStation ve PC oyuncuları için çıkış yaptı. Ancak Square Enix ve Platinum Games oyundan beklediklerini bulamıyorlar.
Görsel 4: Babylon’s Fall Gerçekten Kötü Mü? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Babylon’s Fall, yayıncı Square Enix’in ve daha önce Bayonetta, Nier: Automata ve Vanquish gibi önemli oyunları geliştiren Platinum Games’in en yeni oyunu. Babylon’s Fall, Platinum Games’in iyi olduğu “hack&slash” tarzını çok oyunculu bir ortama getirmeyi vaat ediyor. Babylon’s Fall ilk olarak 2018’in E3 konferansında duyuruldu, ardından E3 2021’de tekrar ilgiyi üzerine çekmişti.

Babylon’s Fall beklenen ilgiyi bulamıyor.

Ancak oyunun çıkışı, E3’te gösterilen ilginin yanına dahi yaklaşamadı. Steam’de tümü karışık olarak etiketlenmiş yalnızca 71 incelemesi var. Ancak bu “karışık” etiketi sizi aldatmasın, oyuna iyi diyen kişilerin bazıları oyunu ücretsiz almış ve diğerleri de hack&slash bağımlısı Japon arkadaşlar. Oyunun iyi olarak nitelendirildiği unsur ise optimizasyon konusunda sıkıntısız oluşu. İncelemelerin geri kalanı ise oyunun hikayesinin 15 saatlik bir hayal kırıklığı oluşundan, grafiklerin  PlayStation 2 zamanındaki oyunlar benzediğinden ve oyun içi satın alımlardan şikayetçi.

Görsel 5: Babylon’s Fall Gerçekten Kötü Mü? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Twitch’te oyunu sadece birkaç bin kişi izliyor. Oyunla ilgili çok az inceleme yayınlandı, ancak gazeteciler ve eleştirmenlerden olumsuz yorumlar geldi. Emektar oyun gazetecisi Jeff Gerstmann, “Bana Babylon’s Fall’dan daha kötü bir ilk izlenim bırakan tam fiyatlı bir video oyunu düşünmekte zorlanıyorum.” dedi.

Oyunun genel olarak arkasında ilginç bir fikri var, ancak fragmanda izleyicilere sunulan cansız bir hikâye, oyunun içinde bulunduğu tür standartlarına göre oldukça sıradan. Platinum Games ise oyunun grafikleri için bir güncelleme yayınlayacağını söylüyor. Bununla birlikte, Platinum Games Japonya’da yeni bir stüdyo açtı ve Babylon’s Fall bu yeni ekiple yapılan ilk oyunlardan biriydi.

Genel olarak; sadece hack&slash türünde olduğu için bir oyuna 599 TL vermek pek mantıklı değil. Eğer hikâyeyi pek sıkıntı etmiyorsanız biraz bekleyip güncellemeler ile oyunun ne durumda olduğuna bakabilirsiniz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Shadow Warrior 3 Sistem Gereksinimleri

Shadow Warrior 3 Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 6: Forspoken, Ekim Ayına Ertelendi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Forspoken, Ekim Ayına Ertelendi

Alakalı İçerikler
""