Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Assassin’s Creed Valhalla Dawn of Ragnarök Duyuruldu

Avatar photo
Takip Et
Assassin’s Creed Valhalla Dawn of Ragnarök genişlemesinde İskandinav savaş ve bilgelik tanrısı olan Odin olarak kaderinizi yaşamaya başlayın.
Görsel 4: Assassin's Creed Valhalla Dawn of Ragnarök Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Ubisoft, bir sonraki Assassin’s Creed Valhalla genişlemesini resmi olarak duyurdu. Daha önce sızdırılan bilgileri doğrulayan genişlemeyle Dawn of Ragnarök’un 10 Mart 2022‘de piyasaya sürüleceği ve 35 saatlik bir oynama süresi olacağı paylaşıldı.

Dawn of Ragnarök, Assassin’s Creed Rogue ve Assassin’s Creed Origins The Curse of the Pharaohs genişlemesinden sorumlu Ubisoft Sofia tarafından geliştiriliyor.

İskandinav Coğrafyası Macerası: Dawn of Ragnarök

Ana haritadaki İngiltere haritasının üçte birini kapsayacak şekilde bir İskandinav diyarı ile yeni karakterleri içerecek olan hikâyede oyuncular, Eivor’u kontrol etmek yerine İskandinav savaş ve bilgelik tanrısı olan Odin olarak oynayacak.

Eivor, oğulları Baldr’ı kurtarmaya yola çıktığında Odin olabileceği bi iksir içer. Bu yolculuk Odin’i şu anda istila altında olan cücelerin krallığı Svartalfheim’e götürür.

Odin’in, istila sebebiyle saklanmak zorunda kalan cücelerin sığınaklarını Svartalfheim derinliklerinde gezerek bulması ve cücelerden edindiği bilgilerle oğlu Baldr’ı bulması gerekmektedir.

Yol boyunca Muspels, yeni ateş bazlı Flame Keeper (düşen düşmanları dirilten), Surtr’s Fury (Odin’e saldırarak patlayan) gibi düşmanlarla karşılaşır.

Bu genişlemede Ubisoft tarafından öldürülemez ateş devi olarak tanımlanan Surtr, Odin’in karşılaştığı en büyük düşman.

Görsel 5: Assassin's Creed Valhalla Dawn of Ragnarök Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Yayınlanan fragmanda da görüldüğü gibi cücelerin desteğiyle yeni güçler elden eden Odin, Hugr Rip sayesinde de güç kazanabilir. Aynı zamanda oyuncular öldürdükleri düşmanların güçlerini de kazanabilir.

Kazanılan güçler, kuzguna dönüşme (böylece düşmanların üzerine süzülebilirsiniz), silahlarını buzla daha etkili hale getirme, uzak yerlere ışınlanma, ölü düşmanları diriltmek şeklinde sayılabilir.

Oyuncuların Valkyrie’nin meydan okumalarını kabul edebilecekleri ve düşmanlarla savaşıp ödüller kazanabilecekleri yeni bir dövüş alanı da var.

Assassin’s Creed Valhalla için Dawn of Ragnarök benzeri görülmemiş bir genişleme olacak ve devamı gelecek.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Acend 2021 VALORANT Champions Şampiyonu Oldu

Sonraki İçerik
Görsel 6: Bully 2'nin Yakında Duyurulacağı İddia Ediliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Bully 2’nin Yakında Duyurulacağı İddia Ediliyor

Alakalı İçerikler
""