Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Apex Legends Eş Zamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Apex Legends Eş Zamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Apex Legends, başarı ve popülerlikle büyümeye devam ediyor. Apex Legends sadece EA için milyar dolarlık bir franchise olma yolunda ilerlemiyor, aynı zamanda üç ay önceki rekorunu tazeliyor.

Geliştirici Respawn Entertainment, Kasım 2020’de Apex Legends‘ı Steam’de yayınladı ve bir hafta sonra bile Apex Legends, Destiny 2 ve Rust gibi diğer devasa oyunları geride bırakarak 100.000 eşzamanlı rekorunu oyuncuyu kırdı.

İstatistik izleme sitesi Steam Charts’a göre, Apex Legends‘ın Steam’deki popülaritesi yalnızca günde ortalama 7.000’den fazla oyuncu kazanarak artmaya devam ediyor. Bu başarı, Apex Legends‘ın dün 129.928 oyuncuyla zirveye çıkarak yeni bir kişisel rekor kırmasına yol açtı. Oyun Aralık ayında oyuncularda büyük bir düşüş yaşarken, muhtemelen tatil sezonunda insanların başka oyunlar almasının bir sonucu olarak, daha güçlü bir şekilde geri döndüğü görülüyor.

Görsel 5: Apex Legends Eş Zamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sizde Apex Legends oynuyor musunuz?

Şu anda oyunculardaki artış, muhtemelen 7. Sezonun sonunda daha iyi ödüller almak için Dereceli’de daha yüksek bir seviyeye ulaşmaya çalışanlarla Sezon 8’in bu hafta başlaması için heyecanlananların bir karışımından oluşuyor. Pek çok oyuncu, Kings Canyon’un dönüşü ve yeni bir silahın gelişi için duydukları heyecanı dile getirdi, her ikisi de özellikle Sezon 7’de yok.

Apex Legends’ın popülaritesi, konu daha fazla platform söz konusu oldukça artmaya devam edecek gibi görünüyor. Apex Legends’ın hem Nintendo Switch hem de mobil cihazlar için geliştirilmekte olduğu onaylandı. Apex’in mobil versiyonu, geçen Kasım ayında 1 Ekim 2021’den 30 Eylül 2022’ye kadar süren 2022 mali yılına kadar ertelendi.

Öte yandan, Switch sürümü yakında çıkacak gibi görünüyor. Apex Legends, Sezon 8’in başladığı gün olan yeni bir Amazon listesine göre, 2 Şubat’tan itibaren Switch’e gelebilir. Respawn Entertainment oyun direktörü Chad Grenier, Twitter üzerinden Switch sürümüyle ilgili ayrıntılar sorulduğunda, “Çok yakında” bazı haberler olacağını söyledi.

Apex Legends şu anda PC, PS4 ve Xbox One’da oynanabilir durumda. Mobil ve Switch versiyonları da geliştiriliyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Epic Games Store 2020'nin En Popüler Oyunlarını Yayınladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Epic Games Store 2020’nin En Popüler Oyunlarını Yayınladı

Sonraki İçerik
Görsel 7: VALORANT Delipop Koleksiyonu Yeni Silahlar, Yeni Varyantlar ve Balta ile 2.0 Olarak Geri Dönüyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT Delipop Koleksiyonu Yeni Silahlar, Yeni Varyantlar ve Balta ile 2.0 Olarak Geri Dönüyor

Alakalı İçerikler
""