Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Twitch Yayıncısı Amouranth Benzinlik Satın Aldığını Açıkladı

Avatar photo
Takip Et
Amouranth, sosyal medyada takipçilerine daha az vergi ödemek için benzinlik satın aldığını açıkladı.
Görsel 4: Twitch Yayıncısı Amouranth Benzinlik Satın Aldığını Açıkladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Şüphesiz, Twitch platformunun en popüler ve en çok kazanan yayıncılarından birisi Amouranth. Sızdırılan Twitch belgelerinde, Amouranth’ın Twitch’ten milyonlarca dolar kazandığını doğrulamıştı ki bu miktara Twitch harici birçok yolla kazandığı gelir dahil değil.

Amouranth, 6 milyon dolarlık federal gelir vergisi ödemesini azaltmasına yardımcı olacak bir benzin istasyonu satın alarak parasının bir kısmını yatırım yapmaya karar verdi.

Amouranth, Twitter hesabında bir benzin istasyonu satın alma kararını ve satın alımın vergilerine nasıl yardımcı olacağını detaylı olarak açıkladı. Tweet’lerine göre, Amouranth benzin istasyonunu 4 milyon dolara satın aldı, 1 milyon doları peşin ödedi ve geri kalanını bir krediyle aldı.

Amouranth almış olduğu benzinlik dolayısıyla gelir vergisini 110.000$ daha az ödeyecek.

Amouranth yaptığı paylaşımlarda daha fazla ayrıntıya giriyor, ancak ABD vergi yasalarının çalışma şekli sayesinde, yatırımından dolayı gelir vergisinden 110.000 dolarlık bir kar elde edecek. Ayrıca, bu benzin istasyonunu kiralamayı planlıyor ve bu da onun için bir pasif gelire dönüşecek.

Amouranth, internet popülaritesini inanılmaz derecede zengin olmak için kullandı ve parasını akıllıca yatırıyor gibi görünüyor, böylece Twitch’ten kalıcı olarak yasaklanmış olsaydı, onun için dünyanın sonu olmazdı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Battlefield 2042 Sesli Sohbet Özelliği Ne Zaman Gelecek? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Battlefield 2042 Sesli Sohbet Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Sonraki İçerik
Görsel 6: Heyecan Dolu PUBG: NEW STATE Türkiye Lansman Partisi Gaming in Turkey İş Birliği ile Düzenlendi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Heyecan Dolu PUBG: NEW STATE Türkiye Lansman Partisi Gaming in Turkey İş Birliği ile Düzenlendi

Alakalı İçerikler
""