American Truck Simulator’a, Ukrayna’ya Özel DLC Ekleniyor

Takip Et
SCS Software, American Truck Simulator’a Ukrayna’ya yardım amaçlı DLC ekleyeceğini açıkladı.
Görsel 4: American Truck Simulator'a, Ukrayna'ya Özel DLC Ekleniyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Rusya’nın Ukrayna üzerindeki işgalinden tüm dünya haberdar. Tüm oyun sektörü ise Ukrayna’ya bir şekilde yardım edebilmenin yollarını arıyor. Son yardım planı ise American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2’nin geliştirici stüdyosu SCS Software’dan geliyor.

American Truck Simulator

SCS Software’ın Ukrayna DLC’si hakkındaki planları neler?

Geliştirici, bu durum hakkında paylaştığı bir blog yazısında şunlardan bahsetti: “Ekibimiz farklı milletlerden oluşuyor olsa da, şirketin köklerinin Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Çek Cumhuriyeti’nin tarihi ise yakın zamanda Ukrayna’da olanlarla benzer bir hatıra taşıyor. Günümüzde böyle zamanlara yeniden tanıklık etmek bizi oldukça endişelendiriyor.”

Bahsettiğimiz yardım planı ise SCS’nin geliştirme aşamasında olduğu ve American Truck Simulator’a gelmesi planlanan “Ukrainian Paint Jobs Pack” DLC’si. Bu DLC’den kazanılan gelirin tamamının ise yardıma ihtiyacı olanlara bağışlanacağı açıklandı.

Blog gönderisinde her ne kadar buna değinilmese de, ETS 2 için çıkacak bir sonraki büyük DLC Rusya’da olacak şekilde planlandı. Güncel olaylara göre DLC’nin çıkış tarihinin değişip değişmeyeceği belli değil.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Hogwarts Legacy'nin Yeni Fragmanı Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Hogwarts Legacy’nin Yeni Fragmanı Geliyor

Sonraki İçerik
Beholder 3 Sistem Gereksinimleri

Beholder 3 Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""