Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

AMD Zen 2’ye Smart Access Memory’i Getiriyor

Avatar photo
Takip Et
AMD, Ryzen 3000 serisi işlemcilere bu zamana kadar Ryzen 5000 serisinde mevcut olan Smart Access Memory desteğini getiriyor.
AMD Zen 2'ye Smart Access Memory'i Getiriyor

AMD’nin son canlı yayınının en önemli başlığı Nvidia’nın rakibi RX 6700 XT olabilir. Ancak, eğer bir Ryzen 3000 serisi işlemci kullanıyorsanız sizin için iyi bir haberimiz daha var. Smart Access Memory, AMD’nin CPU ve GPU arasındaki mevcut bant genişliğini arttıran bir teknolojidir. Temel olarak uyumlu donanımları kullanmanız koşuluyla FPS’i arttırmanın ücretsiz bir yolu.

Bu özellik başta SAM aktif iken %16’a kadar ekstra performans veren Ryzen 5000 serisi işlemcilere özeldi. Ryzen 3600’ü şu anda fiyat performans olarak satın alınabilecek en iyi oyun işlemcisi olarak görüyoruz, ancak daha eski ve daha ucuz olmasına rağmen, fiyatı için mükemmel oyun performansı sunuyor. Eğer Smart Access Memory özelliği Zen 2 mimarili işlemcilerde de aynı performansı sağlarsa Ryzen 3000 serisi 2021’de hala iyi bir alternatif olduğunu kanıtlayacaktır.

AMD Zen 2'ye Smart Access Memory'i Getiriyor

Bununla birlikte, bu teknolojiden yararlanmak için AMD’nin RX 6000 serisinden en yeni ve en iyi ekran kartlarından birine ihtiyacınız var. Ayrıca, en az 400 serisi bir anakartınız olması gerekiyor.

AMD, Smart Access Memory özelliğine Intel CPU ve Nvidia GPU desteği getirmeye çalışıyor.

Şu an için, teknolojiden yararlanmak için bir RDNA 2 grafik kartına ihtiyacınız olacak, ancak AMD, kırmızı Intel’in CPU’ları ve Nvidia’nın RTX 3000 GPU’ları için destek eklemek için çalışıyor. Bu, şu anda yalnızca Masaüstü RTX 3060 ve Nvidia’nın dizüstü bilgisayar GPU’larında mevcut olan Resizable BAR desteğinin yanı sıra kullanılabilir olacak, ancak ilerleyen zamanda serinin diğer modellerine de genişleyecektir.

Birçok kullanıcı, Smart Access Memory’in birkaç ay boyunca Ryzen 3000 yongaları ile uyum içinde çalıştığını bildiriyor, ancak avantajları görmüyorsanız desteğin kilidini açmak için bir BIOS güncellemesi yapmanız gerekebilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Valheim Bir Ayda 5 Milyon Kopya Sattı

Valheim Bir Ayda 5 Milyon Kopya Sattı

Sonraki İçerik
VALORANT'a Yeni Gelen Astra'da Bug Bulundu.

VALORANT’a Yeni Gelen Astra’da Bug Bulundu

Alakalı İçerikler
""