AMD RX 6600 XT GPU’lar 11 Ağustos’ta Gelebilir

Takip Et
Daha önce de hakkında sızıntılar oluşan RX 6600 ve RX 6600 XT ekran kartları hem aldığı puanlarla hem de stoklarıyla ilgi çekebilir.

AMD’nin giriş seviyesi grafik kartı olan RX 6600 XT, birçok sızıntı ve söylenti sayesinde aylardır tartışma konusu oldu. Önceki raporlar, bir Ağustos lansman tarihine atıfta bulundu ve şimdi Fudzilla, Radeon RX 6600 XT ve 6600’ün bol miktarda stokla 11 Ağustos’ta piyasaya sürüleceğini iddia ediyor.

Hem Radeon RX 6600 XT hem de 6600’ün 128 bit genişliğinde bir bellek veri yolunda 8 GB’a kadar GDDR6 belleğe sahip Navi 23 GPU’yu temel aldığı söyleniyor. Söylentiler, temel modelle birlikte gelen 1792 Akış İşlemcilerinin aksine XT sürümünün 2048 Akış İşlemcisine sahip olacağını söylüyor. Ayrıca her iki grafik kartı da 16 Gbps bellek saat hızına ve 256 GBps bant genişliğine sahip olacak.

Görsel 4: AMD RX 6600 XT GPU'lar 11 Ağustos'ta Gelebilir - Rehber - Oyun Dijital

Bu söylentiler, lansman sırasında birçok özel versiyonun mevcudiyeti sayesinde bol miktarda stok olacağını da gösteriyor. Önceki AMD grafik kartı lansmanlarındaki eksiklik sorunları göz önüne alındığında, bu hoş bir sürpriz olacaktır.

Radeon RX 6600 XT’nin performansı, giriş seviyesi için etkileyici olabilir.

İlk olarak VideoCardz tarafından tespit edilen Radeon RX 6600 XT’nin görüntüleri ve bir kıyaslama sonucu, kısa süre önce Çin forumlarında çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Görüntüler, standart çift fan tasarımına ve alüminyum soğutucuya sahip referans model grafik kartını göstermektedir. Ludashi adlı bir Çin kıyaslaması da kartın performansını test etti. Radeon RX 6600 XT, bir RTX 3060 Ti’den beklenebilecek bir 599007 puan elde etti.  Aşağıdaki fotoğrafta diğer ekran kartlarının puanlarını da görebilirsiniz.

Görsel 5: AMD RX 6600 XT GPU'lar 11 Ağustos'ta Gelebilir - Rehber - Oyun Dijital

Bu giriş seviyesi GPU’ların fiyatlandırması hakkında henüz bir bilgi yok. Ancak, RX 6600 XT’nin 399 dolarlık bir fiyatlandırmayla piyasaya sürüleceği  tahmin ediliyor. Bu durum, kartı Nvidia’nın çok popüler RTX 3060 Ti’sine doğrudan bir rakip olarak konumlandıracak. AMD, iddia edilen lansman tarihiyle ilgili henüz bir şey doğrulamadı. Ancak bu söylentiler doğruysa yakın gelecekte üreticiden resmi bir açıklama duyabiliriz. Ayrıca 6600 XT, stokta ekran kartı olmayışının verdiği fiyat yükselmesine bir nebze çözüm olabilir. Ülkemizde ucuz olmayacağı kesin olan kartın ülkemizdeki fiyatını göreceğiz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Tom Clancy’s Xdefiant Duyuruldu

Sonraki İçerik
Avatar photo

Car Mechanic Simulator 2021 Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Oyun dünyasındaki son haberler ve eğlenceli içerikler paylaştığımız Instagram sayfamızı hemen takip etmek için 'Takip Et' butonuna tıklayın!