Amazon Web Services Çöktü Birçok Servise Ulaşılamıyor

Avatar photo
Takip Et
Xbox Live, Twitch, PSN ve birçok firmanın kullandığı Amazon Web Services çöktü.
Görsel 3: Amazon Web Services Çöktü Birçok Servise Ulaşılamıyor - Rehber - Oyun Dijital

PlayStation Network, Xbox Live, Twitch, Apex Legends ve EA gibi birçok servisin sağlayıcısı olan Amazon Web Services çöktü.

Bu servislerin Amazon ile ne ilgisi olduğunu merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. İnternetin altyapısı, son zamanlardaki kesintilerinde bize gösterdiği gibi aslında oldukça hassastır. Birçok büyük web sitesi ve çevrimiçi platform, yalnızca birkaç şirketin web servisleri tarafından barındırılmaktadır. Bunlardan biride büyük bir bulut bilişim hizmet sağlayıcısı olan Amazon Web Services’dir.

Amazon Web Services 1 Hafta İçinde 2 Kez Çöktü!

Amazon Web Services bugünle birlikte en son 9 Aralık tarihinde çökmüştü. Yaklaşık yedi saat süren bu çöküşün ardından sistemleri düzelten Amazon’un daha 1 hafta bile geçmeden ikinci bir çöküş yaşamış olması şirket için oldukça sıkıntılı bir durum.

Downdetector.com sitesine göre bugün saat 18.30 civarında başlayan Amazon Web Services’da yaşanan sorun kullancıların birçok servise ulaşmasında sıkıntı yaratıyor. Kullanıcılar Apex Legends, Call of Duty, Halo Infinite gibi online oyunlara bağlanmakta sıkıntılar çektiklerini söylüyorlar. Bunun yanı sıra PlayStation ve Xbox platformlarının online servislerini kullanamayan oyuncuların şimdilik tek seçenekleri daha önce indirmiş oldukları single-player oyunlar gibi duruyor zira oyuncular çökme problemi devam ettiği sürece oyun bile indiremeyecekler.

Görsel 4: Amazon Web Services Çöktü Birçok Servise Ulaşılamıyor - Rehber - Oyun Dijital

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Pilli Oyun’u takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Ubisoft, Splinter Cell Remake'i Doğruladı - Rehber - Oyun Dijital
Avatar photo

Ubisoft, Splinter Cell Remake’i Doğruladı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Keanu Reeves Hiç Cyberpunk 2077 Oynamamış - Rehber - Oyun Dijital
Avatar photo

Keanu Reeves Hiç Cyberpunk 2077 Oynamamış

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Oyun dünyasındaki son haberler ve eğlenceli içerikler paylaştığımız Instagram sayfamızı hemen takip etmek için 'Takip Et' butonuna tıklayın!